Īsumā

Iļģi ir atrodami arī Facebook

Iļģi dzīvo arī Draugiem.lv

Klausies mūs iTunes

Mūsu mūzika ir pieejama arī Amazon

 

Latvijas folk radio

Ziemas saulgriežu nakts koncerts

2015.12.10 11:18:21

Grupai “Iļģi”  ir ilga tradīcija pirms Ziemassvētkiem savus klausītājus uzrunāt īpašos koncertos ar īpašu, reizi gadā spēlējamu programmu. Tajā klausāmas senās latviešu ziemas saulgriežu dziesmas, un ieskanas arī viduslaiku motīvi. Būs arī pāris pirmatskaņojumi. Kā īpašais viesis šajos koncertos vienmēr piedalās Iļģu kādreizējā dalībniece Zane Šmite, bez kuras unikālās balss šī programma nav iedomājama.
“Iļģi”  ar savu ļoti ilgo muzicēšanas laiku pierāda to, ka tradicionālā mūzika mūsdienās var mainīties un pārveidoties, tomēr saglabājot ko dziļi latvisku un trauslu savā kodolā. Būt sena un mūsdienīga vienlaikus.

 

“Spēlējam šo koncertu katru gadu, un katru reizi, vismaz pēdējos gados, ir tāda mītiska sajūta, it kā mēs radītu  pasauli no jauna; it kā no mums būtu atkarīgs, vai saule pagriezīsies uz gaismas pusi... Ar “mēs” es domāju mūziķus kopā ar klausītājiem. To laikam sauc par rituālu.

Līdz šim pēc koncerta vienmēr sekojuši danči un rotaļas, un mērķauditorija bijusi – ģimenes. Taču, uzklausot daudzo klausītāju vēlmes, arī šogad gribam nospēlēt vienu  koncertu bez bērnu skraidelēšanas un trokšņošanas fonā – tā, lai var izbaudīt skanējumu un vibrāciju...

Šis būs vienīgais koncerts Rīgā. Pagājušajā gadā pirmoreiz spēlējām nakts koncertu, un gan mums, gan skatītājiem patika. Tāpēc darām to atkal,” stāsta Ilga Reizniece.

Tiekamies svētdien, 2015. gada 20. decembrī plkst. 23.55 koncertzālē „RĪGA” (Rīgā, Akadēmijas laukumā 1).

 

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

 

Ziemas saulgriežu nakts koncerts

Visu ziņu saraksts